Yazılar

Su Arıtma Cihazını Nasıl Seçmeliyim?
Su Arıtma Cihazını Nasıl Seçmeliyim?

Su herkesin bildiği gibi yaşamın kaynağıdır. İki hidrojen atomu ve bir oksijen atomunun birleşmesiyle oluşur. Ancak sadece bu moleküller değil, evrensel çözücü özelliği olan su temas ettiği maddeleri de kendisine katabilme özelliğine sahiptir. Bu maddeler vücudun ihtiyaç duyduğu maddeler olabileceği gibi tamamen zararlı maddelerde olabilir. İşte bu nokta da su arıtma işlemleri ve cihazları devreye girer.

     Su arıtma doğada “doğal” bir süreç olarak işler.

Ancak kalabalıklaşan dünya, özellikle Rönesans ve reformdan sonra kaynakların hızla kirlenmesi temiz su kaynaklarını neredeyse tükenme noktasına getirmiştir. Bundan ötürü insanoğlu yeni çözüm arayışlarına girmiştir. Bunların asıl konusu suyun arındırılmasıdır. Arıtılmış su kavramı insanoğluna hala yabancı gelse de, doğada gerçekleşen olayda aslında suyun arıtılmasıdır. Yukarıda saydığımız nedenlerden ötürü doğa artık bu hizmetleri karşılayamaz olmaktadır ve aslında temiz olarak yüzeye çıkması gereken su, maalesef kirli bir şekilde çıkar olmuştur.

Yapılacak iki çözüm önerisi vardır bir:

-doğanın su arıtma kapasitesinin artırılması

-atık su arıtımıdır.

Peki, bu arıtma işlemini nasıl yapacağız?

Tabii ki bu işi en mükemmel şekilde yapan birini örnek alarak yapacağız. Kim mi o? Tabii ki tabiat. Yani doğa. Suyun yer altında ilerleyerek kirden arınması örnek sayılarak taklit edilen filtrasyon sistemleri biliminde katkısıyla doğadakinden çok daha hızlı sonuç vermektedir. Yine örnek alınacak konuma doğayı koyarsak, iyon değişimi prensibiyle sudaki kirlilikler yerlerine zararsız maddeler koyularak arıtılır.

Ters Osmoz ile su arıtma sistemleri icat edilmiştir.

Her ne kadar bu kadar bilgiye sahip olsa da insanoğlu, günümüz teknolojisinde bile su içerisindeki zararlı-yararlı maddelerin ayrımında arıtma işlemi yüzde yüz olarak gerçekleşmemektedir. Bunun yanı sıra, su saflaştırıldıktan sonra istediğimiz kıvama gelebilir.

Az önce adı geçen Ters Osmoz arıtma işlemi ilk olarak NASA uzay üssü için geliştirilmesine rağmen, günümüzde evlerimize kadar girmiştir. Ters Osmoz, astronotların dışkı idrar gibi yollarla çıkardığı suyun tekrar kullanılabilmesini sağlayan bir tekniktir. Evlerimizde kullandığımız cihazlarda bu prensipte hareket ederler. Neyse ki evlerimize gelen su astronotların çıkardığı kadar kirli değil. Burada su arıtmanın bir ihtiyaç doğrultusunda ortaya çıktığı açıkça görülebilmektedir.

Bundan 100 yıl önceki su kaynaklarına ne yazık ki sahip değiliz.

İşte bu yüzden arıtma cihazları tamamen ihtiyaç olarak doğmuştur. Piyasada satılan damacana ve şişe suların ise hem maliyetleri fazla hem de damacana kabının içerdiği zararlı kimyasallar suya karışabileceği için sağlık açısından pekte faydalı değillerdir. En doğru ve gerçekçi çözüm su arıtma cihazları-sistemleri kurmaktır.

Peki, su arıtma cihazını nasıl seçeceğiz?

Günümüzde su arıtma cihazları piyasasında birçok firma ve marka yer almaktadır. Bunlardan bazıları, ihlas su arıtma, aura, waterbox, waterlife su arıtma, bms su arıtma, tordesaqualine, springwater, purepro, bestwater, naturalwater, philips su arıtma, conax, rainbow, ost gibi markalardır. Ancak bunlardan hangilerinin en iyileri olduğunu saptamak çok güçtür. Nedeni ise arıtma cihazlarının satış patlaması ve bunların neredeyse eşit oranda dağılmasıdır. Haliyle çoğu firma kendi ürününü en kaliteli ürün olarak lanse eder.

NASA patentli su arıtma cihazı en iyisidir diyebilir miyiz?

Peki, yukarıda bahsettiğimiz astronotların kullandığı NASA patentli arıtma cihazı en iyisidir diyebilir miyiz? Elbette ki bu sorunun cevabı hayırdır. Çünkü bu cihaz yalnızca astronotların ihtiyaçları doğrultusunda üretilmiştir ve bu cihazlar birebir ev için uygun değildir. Şüphesiz yaptığı iş olarak diğer firmalara göre daha kaliteli su çıkarır ancak bizim bu kadar yüksek kalite ve haliyle pahalı ürünlere evlerimizde ihtiyaç duymayız.

Önemli olan ihtiyaçlarımızı belirlemek ve bu ihtiyaçlara göre bir cihaz seçmektir.

Ayrıca en iyi su arıtma cihazı bölgelere göre değişkenlik gösterebilir. Neticede her bölge de farklı su vardır.

SU ARITMA SİSTEMİ

Su arıtma cihazları, günümüz teknolojileriyle sağlıklı yaşamak için geliştirilmiştir.

 Su arıtma cihazları

Su arıtma cihazları

Su arıtma işlevinin yüksek teknolojilerle geliştirilerek “Reverse Osmosis” adıyla bilinen  beş aşamalı son halini almıştır. Su arıtma cihazları ve sistemleri konusunda firmamız reverse osmosis sistemini kullanmakta ve sistemi yakından takip etmektedir.

Su arıtma cihazları ve arıtma sistemleri bütün dünyada olduğu gibi Türkiye’de de artık yaygın hale gelmiştir. Sağlıklı bir hayat için kullandığımız suları analiz etmek ve bu doğrultuda gerekiyorsa su arıtma cihazı kullanmak gerekmektedir.

Gelişen su arıtma filtreleri su arıtma cihazlarımızın kalitesini arttırmaktadır. Her geçen gün teknolojik gelişmeler olmaktadır. Firmamız arıtma filtresi konusunda toknolojiyi yakından takip etmekte ve bu gelişmeleri müşteri memnuniyeti çerçevesinde müşterilerinin sağlıklı su tüketmelerini sağlamaktadır

Su arıtma cihazları fiyatları

arıtma cihazı fiyatı hakkında detaylı bilgi almak için lütfen iletişim bölümlerimizden bize ulaşınız.

 Su arıtma cihazları

Su arıtma cihazları

Su arıtma cihazı fiyatları ürün özelliklerine göre farklılık göstermektedir. İhtiyacınız doğrusunda size uygun su arıtma cihazı tespit edilebilmesi için günlük ne kadar su tükettiğinizi bilmemiz gerekmektedir.

Arıtma cihazı fiyatları konusunu araştırmak için kesinlikle ürün özelliklerine ve kalitesine dikkat etmeniz gerekmektedir

Su arıtma servisi

bütün su arıtma cihazları için servis hizmeti verilir. Servis hizmetlerimiz 1 yıl garanti kapsamındadır. Arıtma servisi esnasında kullanılan sarf malzemeler ücrete tabidir. Arıtma cihazları servisi için iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilir yada iletişim formunu doldurarak bizim sizinle iletişime geçmemizi sağlayabilirsiniz.

Su Arıtma Cihazını Nasıl Seçmeliyim?

Su Arıtma Cihazını Nasıl Seçmeliyim?

Arıtma servisi kapsamında filtrelerini en fazla 1 yıl içerisinde değiştirmeyen kullanıcıların cihazları bakteri üreterek insan sağlığına ciddi zarar verebilir. Sağlığınızı önemsiyorsanız su arıtma cihazı filtrelerinizi zamanında ve düzenli olarak değiştirmeniz gerekmektedir.

Firmamız tarafından su arıtma servisi aldığınız taktirde dileğiniz üzerine bakım sözleşmesi imzalanarak periyodik olarak tarafımızdan aranarak müsait olduğunuz zaman diliminde filtreler değiştirilir arıtma cihazına genel bakım yapılarak sağlık su tüketebilirsiniz.

Su arıtma cihazları 5-6 bar basınçla çalışırlar, şebeke suyunun basıncında bir düşüş söz konusu olduğunda cihazınız çalışmayabilir.

Pompalı su arıtma cihazı;

su basıncının düşük olduğu yada hiç olmadı yerlerde ihtiyacınıza kesin çözüm üretir. Pompasız su arıtma cihazlarına nazaran her alanda kullanabilirsiniz.

Pompasız su arıtma cihazı;

şebeklerin evlere suyu ulaştırmak için kullandıkları basınçla çalışırlar aksi taktirde çalışmazlar yani size su vermeyebilirler.

Su arıtma cihazları

Su Arıtma Aşamaları

Portföy Ögeleri